strona główna
organizacja
program
narzędzia
szkolenia
pokazy
usługi
ogłoszenie
manipulacja
I NWZ
branża
certyfikaty BCJ
konkurs
rzeczoznawcy
legislacja
technika
operator
ankieta
opinie
www
kontakt
   
 

Klimatyzacja.pl manipuluje !


Oto treść informacji usuniętej z forum internetowego:

warto poznać faktyczna skuteczność filtrów i odwadniaczy. Można to zrobić po wypłukaniu instalacji za pomocą specjalnych agregatów.

Jest to automat, który płucze układ chłodniczy czynnikiem, który jest normalnie w obiegu. Czynnik ten jest stale oczyszczany i czysty, gorący wprowadzany do instalacji - kilka cykli sie robi np 6 razy. Podgrzewa się by wypłukać kwasy, które w zwykłych temperaturach są zbyt gęste i z oporem dochodzą do filtra ! W środku jest rozwiązanie, które pełni rolę kolumny destylacyjnej. Tu następuje całkowite oddzielenie olejów i zanieczyszczeń od czynnika (do 60ppm - cząstek na milion cząstek czynnika). Z agregatu spuszcza się już grawitacyjnie olej odgazowany i brudy. I teraz mozna sobie zobaczyć, co faktycznie było w instalacji i jaka jest skuteczność filtrów
(słaba).

Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji posiada kilka takich agregatów i wykonuje płukania układów i butli oraz ekologiczne 100% wymiany olejów chłodniczych. Zapraszamy do wzięcia udziału w pokazowym płukaniu - można się zarejestrować poprzez naszą stronę http://schik.pl

Dodam, że SN-TCHIK uruchomił pierwszy w Polsce system regeneracji czynników (niezmieszanych !), która odbywa sie przy urządzeniu chłodniczym. Serwis otrzymuje w swoje butle czysty czynnik i zaświadczenie - ważne po nowym roku, gdyż tylko zregenerowane substancje kontrolowane można stosować na uzupełnienia ubytków.

Przypominam o pokazach ultrasonicznych wykrywaczy nieszczelności. Robimy je teraz przy okazji płukań. Tutaj więcej:
http://www.forum.klimatyzacja.pl/viewtopic.php?id=3586
pozdrawiam,
Adam Głąb
Stowarzyszenie Chłodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła
podmiot niekomercyjny

Czy jest to informacja komercyjna ? Zdecydowanie nie.

Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji realizuje płukania układów chłodniczych oraz regenerację jednorodnych czynników chłodniczych w ramach działalności statutowej. Organizacja nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej.

Stowarzyszenie Chłodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła nie prowadzi powszechnej sprzedaży ultrasonicznych wykrywaczy nieszczelności z uwagi na trwający program, w ramach którego przyrządy te są rozdawane odpowiedzialnym firmom serwisowym gratis.

Usunięcie postów jest świadomym działaniem zmierzającym do tworzenia fałszywego obrazu niektórych branżowych organizacji.